Nehéz elhinni.

Pétek reggelre elérhetetlenné vált Nagy Márton, a Fidesz nemzetgazdasági miniszterének oldala. Ezután a Nemzetgazdasági Minisztérium megerősítette, törölték azt oldalt és a politikus

visszavonul a politikától

a Tisza Párttól elszenvedett hatalmas választási vereség után. Ezt Nagy Márton is megerősítette. A tárcavezető 2022 májusától gazdaságfejlesztési miniszter volt, jelenlegi tisztségét 2024 óta tölti be.

Érdekes sarokköve volt a fideszes érának

Nagy Márton egy olyan gazdasági szakember volt, aki nem tudta pontosan, mit jelent a nyugdíjminimum vagy éppen a garantált bérminimum. Emellett egyszer azt mondta, egy gazdaságnak nem feltétlenül célja a növekedés.

„Ha visszanézünk az elmúlt 16 évre, a Fidesz-kormány gazdaságpolitikájában van egy nulladik lépés, azaz nem mindenáron történik a gazdasági növekedés”

– mondta februárban a volt miniszter, de megesett az is, hogy a német gazdaságot, Brüsszelt vagy a háborút tette felelőssé a hosszú távú gazdasági hanyatlásért az országban.

(index.hu /Nyugati Fény nyomán)