Keddre ígérték a szállítás megindítását.

Ukrajna április 21-én tervezi újraindítani az olajszállítást a Barátság vezetéken keresztül – írta a Bloomberg.

A portál szerint kedden elkezdődhetnek a műszaki tesztek. Úgy vélik, a vezeték újraindítása nyithatja meg az utat Kijev előtt a 90 milliárd eurós uniós hitelre. Emlékeztettek arra, hogy Orbán Viktor leköszönő miniszterelnök az olajszállítás újraindításhoz kötötte az uniós intézkedés megszavazását.

Ezt az álláspontot foglalta el Robert Fico szlovák miniszterelnök is, aki a Barátság kőolajvezeték szándékos leállításával vádolta meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt – emlékeztetett az Unian.

Magyar Péter pedig hétfőn az olajszállítás újraindítására szólította fel Kijevet, valamint az oroszoktól pedig azt várják el, hogy a szerződéseknek megfelelően teljesítsék a szállítást. A leendő miniszterelnöknek is olyan információi vannak, hogy a közeljövőben újraindulhat a szállítás.

(index.hu /Nyugati Fény nyomán)