Sokan vártak erre.

A Barátság kőolajvezeték ukrajnai szakaszának működtetéséért felelős vállalat hivatalosan is tájékoztatta a MOL-t arról, hogy

a vezetéket érintő javítási munkálatok befejeződtek,

és a január vége óta fennálló rendkívüli helyzet kedden este 18 órakor megszűnt – derült ki a MOL közleményéből, amit a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján tettek közzé. Hozzátették:

az ukrán vállalat készen áll a kőolajszállítás újraindítására Magyarország és Szlovákia felé.

A közleményt változtatás nélkül idézzük:

„A MOL Nyrt. az alábbiakról tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket: A Barátság-vezeték ukrajnai szakaszának működtetéséért felelős JSC Ukrtransnafta hivatalosan tájékoztatta a MOL-t arról, hogy a Barátság-vezetéket érintő javítási munkálatok befejeződtek és a 2026. január 27. óta fennálló vis maior körülmények 2026. április 21-én 18:00 órakor megszűntek. A tájékoztatás szerint a JSC Ukrtransnafta készen áll, hogy újraindítsa a kőolajszállítást Magyarország és Szlovákia felé”

(Nyugati Fény nyomán)