A két politikus sokat üzengetett egymásnak.

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke bejelentette, hogy ki váltja Lázár Jánost a miniszteri pozíciójában. Karácsony Gergely főpolgármester pedig egy Facebook-posztban jelezte, hogy gratulált Vitézy Dávidnak az építési és közlekedési miniszteri kinevezéséhez. Bár a két politikus korábban kemény üzeneteket küldött egymásnak és a fővárosi közgyűlésben is összecsaptak, most

a főpolgármester kedves szavakkal fordult egykori ellenfeléhez.

„Nagyon ráfér már erre a városra – és az országra is – a Budapest–vidék szembeállítás károkozását meghaladni képes, a főváros fejlesztése iránt elkötelezett közlekedési és beruházási miniszter”

– írta Karácsony. Hozzátette, ők ketten a rivalizálás ellenére sok nagyszabású dolgot készítettek elő, amelyek szolgálják Budapest és a vidék érekeit is, mint Rákosrendező, a közösségi közlekedés vagy a zöldpolitika fejlesztése.

„Nincs kétségem afelől, hogy Dávid jó partnere lesz Budapestnek abban, hogy az uniós források okos felhasználásával, hat év megannyi küzdelme után Budapestnek végre legyen új aranykora: egy modern, európai, zöld és szolidáris város fejlesztésével”

– zárta posztját Karácsony Gergely.

(Nyugati Fény nyomán)