Váratlan hírt közölt.

Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök azt nyilatkozta, hogy „kiváló fizikai állapotban” van, miután éves orvosi jelentése kapcsán nyilvánosságra hozta, hogy rosszindulatú daganatot távolítottak el nála – írta a BBC pénteken.

Az izraeli kormányfő az X-en közzétett bejegyzésében azt írta, hogy a jóindulatú prosztata megnagyobbodása miatti sikeres műtétet követő rutinszerű orvosi ellenőrzés során korai stádiumú rosszindulatú daganatot találtak nála,

amelyet maradéktalanul eltávolítottak.

Később hozták nyilvánosságra az egészségügyi adatait

A beszámoló szerint Netanjahu maga kérte egészségügyi adatainak közzétételének elhalasztását, hogy azokat ne hozzák nyilvánosságra az Egyesült Államok és Izrael Iránnal vívott háborújának tetőpontján, hogy megakadályozzák Teheránt abban, hogy „még több hamis propagandát terjesszen Izrael ellen”.

A 76 éves izraeli vezető elmondta, 2024-ben esett át az első műtéten egy jóindulatú prosztata megnagyobbodás miatt, és azóta rutinszerű orvosi ellenőrzés alatt áll. A legutóbbi ellenőrzés során „egy apró, kevesebb mint egy centiméteres foltot” fedeztek fel.

„Volt egy kisebb egészségügyi problémám a prosztatámmal, amelyet teljesen kezeltek. Hála Istennek, már túl vagyok rajta”

– mondta. Hozzátette: azért döntött a kezelés mellett, mert

„amikor időben információt kapok egy lehetséges veszélyről, azonnal foglalkozni akarok vele. Ez igaz országos és személyes szinten is.”

( Nyugati Fény nyomán )