Közleményben reagált a Kormányzati Tájékoztatási Központ a sajtóhírre, miszerint meg nem nevezett források szerint Bécsből magánrepülőgépekkel viszik külföldre a vagyonukat a Fidesz-kormány alatt meggazdagodott személyek. A The Guardian cikkében azt állítja, „rohanvást igyekeznek vagyonukat külföldön befektetni” ezek a gazdasági szereplők, illetve az Orbán-kormány egyes volt magas beosztású tagjai pedig amerikai vízum megszerzésének lehetőségét tanulmányozzák.

Egy másik Fidesz-közeli forrásra hivatkozva írták azt is, hogy Orbán Viktor– aki várhatóan Amerikába utazik a labdarúgó-világbajnokság kezdetére – valószínűleg „heteket tölt majd” az Államokban. Ezt az utazást állításuk szerint már jóval a választások előtt eltervezték.

Reagált a Kormányzati Tájékoztatási Központ a pletykákra

„Újabb fake news a The Guardiantől. Orbán Viktor nem utazik az Egyesült Államokba hosszabb időre. Korábbi szokásainak megfelelően megnézi a labdarúgó-világbajnokság döntőjét. Minden ettől eltérő híresztelés valótlan és alaptalan”

– írta a Kormányzati Tájékoztatási Központközleményében az MTI-nek.

(Nyugati Fény nyomán )