Bajban lehet.

Németh Szilárd tanúvallomásával vett újabb fordulatot a politikushoz köthető Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) ellen indított 534 millió forintos kártérítési per a Fővárosi Törvényszéken. A 24.hu felidézte, hogy a pert a Csepeli Birkózó Club kezdeményezte, mert eredetileg a klub volt jogosult azon állami támogatásokra, amelyeket Németh Szilárd csepeli Duna-partra tervezett akadémiájának a megépítésére használtak fel.

A pénzeket akkor átengedték, mert azt hitték, az épületet egy részét majd ők fogják tudni használni edzőcsarnokként. De Németh már nem engedte be a klubot, miután a KIMBA kész lett. Mint írták, olyan magas bérleti díjat kért, amit már nem tudtak kifizetni.

A csepeli egyesület a 400 millió forintos támogatás összegét a 134 millió forintos kártérítéssel együtt

kéri vissza Németh Szilárdéktól.

A CsepelInfo közölte, a csütörtöki tárgyaláson megjelent Németh Szilárd, miután legutóbb azzal fenyegette meg a bíró, hogy elővezetteti. A lap a közösségi oldalán arról számolt be, hogy Németh Szilárd egy hatalmas ragtapasszal az arcán jelent meg. Vallomásában nem tudta megmondani, hogy 2015-ben mi történt az önkormányzatban a Csepeli Birkózó Club pénzeivel, mert akkor már nem volt önkormányzati képviselő – magyarázta a tárgyaláson a politikus, aki másra sem emlékezett.

„Németh Szilárd nem emlékszik

A politikus nem tudja, hogy 2015-ben mi történt az önkormányzatban a Csepeli Birkózó Club pénzeivel, ugyanis akkor már nem volt önkormányzati képviselő – állította a KIMBA-per tárgyalásán.

A politikus másra se nagyon emlékszik – derül ki a vallomás során.

– Most is az vagyok, jelenleg. Vagy már leszedtek? Nem tudom.

– felelte Németh arra, hogy ő a birkózó szövetség elnöke”

– írták a CsepelInfo Facebook-oldalán.

(Nyugati Fény nyomán)