Bajban lehet.
Németh Szilárd tanúvallomásával vett újabb fordulatot a politikushoz köthető Kozma István Magyar Birkózó Akadémia (KIMBA) ellen indított 534 millió forintos kártérítési per a Fővárosi Törvényszéken. A 24.hu felidézte, hogy a pert a Csepeli Birkózó Club kezdeményezte, mert eredetileg a klub volt jogosult azon állami támogatásokra, amelyeket Németh Szilárd csepeli Duna-partra tervezett akadémiájának a megépítésére használtak fel.
A pénzeket akkor átengedték, mert azt hitték, az épületet egy részét majd ők fogják tudni használni edzőcsarnokként. De Németh már nem engedte be a klubot, miután a KIMBA kész lett. Mint írták, olyan magas bérleti díjat kért, amit már nem tudtak kifizetni.
A csepeli egyesület a 400 millió forintos támogatás összegét a 134 millió forintos kártérítéssel együtt
kéri vissza Németh Szilárdéktól.
A CsepelInfo közölte, a csütörtöki tárgyaláson megjelent Németh Szilárd, miután legutóbb azzal fenyegette meg a bíró, hogy elővezetteti. A lap a közösségi oldalán arról számolt be, hogy Németh Szilárd egy hatalmas ragtapasszal az arcán jelent meg. Vallomásában nem tudta megmondani, hogy 2015-ben mi történt az önkormányzatban a Csepeli Birkózó Club pénzeivel, mert akkor már nem volt önkormányzati képviselő – magyarázta a tárgyaláson a politikus, aki másra sem emlékezett.
„Németh Szilárd nem emlékszik
A politikus nem tudja, hogy 2015-ben mi történt az önkormányzatban a Csepeli Birkózó Club pénzeivel, ugyanis akkor már nem volt önkormányzati képviselő – állította a KIMBA-per tárgyalásán.
A politikus másra se nagyon emlékszik – derül ki a vallomás során.
– Most is az vagyok, jelenleg. Vagy már leszedtek? Nem tudom.
– felelte Németh arra, hogy ő a birkózó szövetség elnöke”
– írták a CsepelInfo Facebook-oldalán.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









