Mi történt?

Kovács Tamás Iván bejelentette, hogy véget ér nagyköveti munkája, július 31-ével kezdeményezte külszolgálati megbízatásának megszüntetést. A politikust 2018. szeptemberétől, második alkalommal nevezték ki a Belga Királysághoz és a Luxemburgi Nagyhercegséghez akkreditált nagykövetnek. Ő képviselte a magyar államot és járt el az országot, az állampolgárokat érintő ügyekben.

Kovács Tamás Iván

„Hazámat ezen a fontos állomáshelyen a Belga Királyságba és a Luxemburgi Nagyhercegségbe akkreditált nagykövetként képviselni életem egyik legnagyobb megtiszteltetése volt. A misszióvezetői szolgálatom alatt kapott támogató együttműködést ezúton is mindenkinek köszönöm!”

– írta Kovács Tamás Iván. Arról nem adott tájékoztatást, hogy hol fogytatja tovább a munkáját az 54 éves leköszönő nagykövet.

Így alakult az életpályája:

  • 2000-től 2002-ig az Ifjúsági és Sportminisztériumban Deutsch Tamás kabinetfőnöke volt;
  • Kormányzati főtisztviselő és konzulátusi irodavezetői tisztséget töltött be a bostoni tiszteletbeli konzulátuson;
  • 2006-tól 2007-ig a Külügyminisztérium kormányzati tisztviselőjeként és diplomataként dolgozott;
  • Az uniós visszaéléseket vizsgáló Európai Csalásellenes Hivatalnál (OLAF) is dolgozott;
  • Fidesz 2010-es választási győzelmét követően európai uniós és nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkári volt a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban;
  • 2012-ben nevezték ki első alkalommal nagykövetnek;
  • Négy évre visszament az OLAF-hoz és ezután lett ismét nagykövet.

(euronews.com nyomán)