Meghívta Magyarországra.

Magyar Péter tájékoztatása szerint sikeres és előremutató megbeszélést folytatott Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel. A leendő kormányfő a közösségi oldalán arról számolt be csütörtökön, hogy a két ország nagyon sok kérdésben hasonló álláspontot képvisel, legyen szó akár az illegális migráció elleni határozott fellépésről, akár a nyugat-balkáni országok EU-csatlakozásáról, vagy éppen a tagállamok versenyképességének erősítéséről.

„Sikeres és előremutató megbeszélésen vagyunk túl Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
Megállapítottuk, hogy Olaszország és Magyarország nagyon sok kérdésben hasonló álláspontot képvisel, legyen szó akár az illegális migráció elleni határozott fellépésről, akár a nyugat-balkáni országok uniós csatlakozásáról, vagy éppen a tagállamok versenyképességének erősítéséről.

Meghívtam a miniszterelnök asszonyt egy magyarországi látogatásra, és megállapodtunk abban, hogy segíteni fogjuk az olasz és a magyar befektetők eredményes munkáját, valamint a trieszti magyar kikötő mielőbbi elkészültét.
Éljen az olasz–magyar barátság!”

– írta Magyar Péter.

(nyugati fény nyomán)