Dől a dominó! Megnevezte Zsolti bácsit az ügyészségen a Szőlő utcai botrány koronatanúja

Hamarosan minden kiderülhet.

Dől a dominó! Megnevezte Zsolti bácsit az ügyészségen a Szőlő utcai botrány koronatanúja

Hamarosan minden kiderülhet.

Bangó Sándor, a Szőlő utcai ügy koronatanúja, csütörtök este a TikTokon jelentette be, hogy

vallomást tett az ügyészségen a sokat emlegetett „Zsolti bácsi” ügyében.

A fiatal korábban a Szőlő utcai Budapesti Javítóintézet lakója volt, és az elmúlt időszakban több súlyos állítást is megfogalmazott az intézményben történtekről.

Megnevezte az ügyészségen „Zsolti bácsit” a Szőlő utcai ügy koronatanúja

A Kontroll.hu közösségi oldalán megjelent bejegyzés szerint Bangó azt írta:

„Az ügyészség azt mondta, egyelőre ne hozzam nyilvánosságra a nevét és további részleteket, mert ezzel veszélyeztethetném a folyamatban lévő nyomozást.”

Bangó Sándor mindössze 14–15 évesen került be az intézménybe. Már a kezdetektől sokan bántották, emiatt többször elszökött, aminek az lett a vége, hogy rossz társaságba keveredett. A volt igazgatóról, Juhász Péter Pálról és a „Zsolti bácsi” néven elhíresült személyről korábban a Kontrollnak mesélt, az arcát és a nevét is vállalva.

Beszámoltunk róla, hogy május elején nyilvánosság elé állt a Budapesti Javítóintézetben történt bűncselekmény-sorozat koronatanúja. Közölte, eddig azért nem merte elmondani, hogy mi történt, mert a Fidesz volt kormányon. Bangó Sándor többek között elmondta: a letartóztatásban lévő korábbi igazgatón, Juhász Péter Pálon kívül sze*uálisan bántalmazta az a Zsolt bácsi is, akivel kapcsolatban már a közvélemény is értesült, hogy a gyanú szerint ő lehet az a „magas rangú fideszes politikus”, aki miatt a Juhász Péter Pál által elkövetett borzalmakat több mint tíz éven keresztül eltussolták a hatóságok.

(blikk.hu nyomán)