Várnak rá a börtönévek.

Tarsoly Csabát II. kerületi otthonának közeléből vitték el a rendőrök csütörtökön. A volt Quaestor-vezér jogerős ítélet alapján

megkezdi két év letöltendő szabadságvesztésének végrehajtását.

Tarsonyt 2026. február 5-én jogerősen elítélték a Szegedi Ítélőtábla tájékoztatása szerint a soltvadkerti takarékszövetkezeti ügyben. A bíróság szerint bűnsegédként, folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés,

pénzmosás és vesztegetés miatt ítélték börtönévekre.

Mindez pedig bűnszervezetben történt, ezért Tarsoly nem bocsátható feltételes szabadságra. A jogerős ítélet alapján 2 év letöltendő börtönbüntetést kapott, 2 évre eltiltották a közügyektől, 8 évre pedig gazdasági vezető tisztségek gyakorlásától.

Továbbra is tagadja a vádakat

Emlékezetes, a 2015-ös brókerbotrányok egyik legerősebb esete volt a Quaestor-ügy, amelyben a vádirat szerint a cégcsoport több tízezer befektetőt érintő, nagyjából 77 milliárd forintos kárt okozhatott. Az eljárásban több mint 30 ezer sértett szerepelt és az ügy évek óta húzódik a bíróságokon. Tarsoly Csaba bár önként megkezdte a büntetés letöltését, tagadja a vádakat.

(portfolio.hu nyomán)