Elővették a vezért.

Váratlan reakciók érkeztek Orbán Viktor friss interjújára, amelyben a bukott miniszterelnök Pityinger Lászlónak (Dopeman) beszélt nagy választási vereségük fő okairól. Ez volt az első alkalom, hogy a volt kormányfő hosszabban beszélt volna arról, ami megtörtént.

Többen is bírálták Orbánt, amiért úgy érezte, Dopemanhez kell mennie interjúzni, de volt, aki azt kifogásolta, amit a leköszönő miniszterelnök a médiával kapcsolatban mondott.

„Akármit is írnak itt a balosok, a mi értékrendünk évtizedek óta változatlan. Amit a távozó miniszterelnök itt megvallott,

nem fér bele”

– írta közösségi oldalán Huth Gergely főszerkesztő, fideszes véleményvezér.

„Sokan gondoljuk úgy, hogy nem a Doperanos, az igazi Dopeman TV lesz a Fidesz-beli megújulásunk alapja. Ha valamiben a fideszes közösségünk ma egyetért, az az, hogy

nem Dopemannel, hanem velünk kellene értékelnie a választási eredményt és pártunk kialakult új helyzetét”

– üzente Orbánnak Király Nóra volt fideszes képviselőjelölt a Facebook-oldalán.

Kapcsolódó:

https://nyugatifeny.hu/2026/05/08/jonnek-a-vizsgalatok-meglepo-nyilatkozatot-tett-a-valasztasi-veresege-utan-orban-video

https://nyugatifeny.hu/2026/04/18/kulonos-bejegyzes-jelent-meg-egy-fideszes-politikus-oldalan-a-valasztas-utan