Bomlik a Fidesz! Egymásnak ugrott Menczer és Bencsik, áll a bál

A választási vereség után repedésnek indult a párt.

Bomlik a Fidesz! Egymásnak ugrott Menczer és Bencsik, áll a bál

Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője vasárnap a Facebookján üzent Menczer Tamásnak, aki korábban azt írta, hogy „a Balásy Gyulák miatt veszítették el a választást”.

Bencsik szerint azonban Balásy Gyula nem oka a bukásnak, hanem az egyik tünete annak a kétségbeesett rémületnek, amit a bukás okozott az emberekben. Felidézte, hogy Menczer emlékezetes „Vége van, Kicsi” performansza után írt egy vezércikket a Demokratába, amelyben elítéte azt a „bunkó tempót”, ahogy Menczer viszonyult Magyar Péterhez. Bencsik szerint a cikk után Menczer úgy feldühödött, hogy odaszólt a Hír TV-nek, ahol kitiltották Bencsiket az általa alapított Sajtóklub című műsorból.

Bencsik szerint a fideszes médiastruktúra máig nem hajlandó szembenézni a saját bűneivel és hibáival.

„Innen üzenem Menczer Tamásnak, hogy ott kezdődik a gyógyulás folyamata, kedves Tamás, hogy te is szembenézel a saját szemétségeiddel, disznóságoddal, brutalitásoddal. Mert nem lehet így viszonyulni egymáshoz. Ne rúgjál bele a tegnapi szövetségesedbe csak azért, mert gyengének bizonyult”

– utalt a politikus Balásy Gyulával kapcsolatos kijelentésére Bencsik, aki szerint az a fő probléma, hogy Menczer elbizonytalanítja a fideszeseket, mert azt látják, hogy a támogatottjaik ilyen csúnyán elbánnak egymással.


.

Menczer is durván válaszolt

Bencsik András kritikájára a közösségi oldalán reagált a fideszes politikus, aki azt írta:

A velem kapcsolatos mai hírekre csak ennyit: bolondokkal ma nem foglalkozom.
Ha a tények manapság még bárkit érdekelnek, máskor örömmel.
Hajrá, magyarok!


.