Kemény reformokat tervez.
Hétfőn elkezdődött a leendő Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatása. Lannert Juditleendő gyermek- és oktatásügyi miniszter állt az Országgyűlés Oktatási Bizottsága elé. A politikus kiemelte, hogy hatalmas dolog, hogy 16 év után saját minisztériumot kap az oktatás. Hozzátette, ő ragaszkodott ahhoz, hogy a gyermekvédelem is szerepeljen a minisztérium neve mellett.
Ez lesz a három alapelve, amelyekhez hatalmas szemléletváltásra lesz szükség:
- gyermekközpontúság;
- adatközpontúság;
- partnerség.
Lannert leszögezte, hogy több minisztériummal, civil szervezetekkel és oktatáskutatókkal is együtt fog működni a munkája során. A politikus elmondta, hogy minden gyermeknek etnikai hovatartozásától, valamint lakóhelyétül függetlenül biztosítani kell a tanuláshoz való jogát.
Vonzóbbá tenné a felnőttkor tanulást
Lannert Judit szeretné, ha az ország oktatásközpontúvá válna és felnőttkorban is szimpatikus lenne a tanulás. Ezért megalkotják a felnőttkori tanulás tervét is és azt is ígérte, hogy a Tisza-kormány új felsőoktatási törvényt is készít. Fontos terve, hogy felülvizsgálják a jelenlegi Klebelsberg Központot és a tankerületek szerepét, valamit kivezeti a oktatásból a politikai nyomást.
Lesznek átvilágítások
Lannert azt ígérte, átvizsgálják a közoktatási rendszert és az erről készített elemzést nyilvánosságra fogják hozni. Ezenkívül bejelentette, hogy a tanártüntetések miatt kirúgott tanárokat visszaveszik, a tankerületeket és az igazgatókat viszont átvilágítják. Felülvizsgálják a Kréta-rendszert és az erről szóló szerződéseket is korrupciógyanú miatt. Lannert Judit fontosnak tartja, hogy visszaállítsák a szabad tankönyvválasztást és igyekeznek a legfontosabb reformokat már szeptembertől érvényesíteni.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









