Kemény!

Bóna Zoltán volt fideszes képviselőt vette őrizetbe a Központi Nyomozó Ügyészséghétfőn. A vád szerint megállapodott Halásztelek polgármesterével, hogy a városvezető édesanyját tényleges munkavégzés nélkül alkalmazzák képviselői titkárként. A munkabért pedig a politikus kapta meg. A gyanú alapján az Országgyűlés Hivatalát 14 millió forintoskár érte.

„A nyomozó ügyészség ma a volt országgyűlési képviselő lakóhelyén végzett kutatást és lefoglalást, majd a helyszíni eljárási cselekményeket követően

– írták a közleményben. A megalapozott gyanú szerint a fideszes politikus kihasználta, hogy az Országgyűlésről szóló törvény alapján jogosult volt arra, hogy választókerületi munkáját az Országgyűlés Hivatala által fizetett munkatársak segítsék.

Évekig zajlott mindez

A tényleges munkát nem végző személy a neki jogellenesen biztosított munkabér nagy részét rokonának adta, aki abból a foglalkoztatás hosszabb időn át történő alaptalan fenntartásáért több százezer forintos ellenszolgáltatást nyújtott a volt képviselőnek. A fiktív munkaviszony 2026. április 22-én azonnali hatállyal megszűnt.

„A fenti cselekmény hivatali helyzettel visszaélve, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának, valamint, üzletszerűen elkövetett, jelentős kárt okozó csalás bűntettének és hamis magánokirat felhasználása vétségének minősül”

olvasható a közleményben. A volt országgyűlési képviselőt az ügyészség a fentieken túl egy további korrupciós bűncselekmény elkövetésével is meggyanúsította. Korábban Nagy Barnabást, Halásztelek polgármesterét is őrizetbe vették.