Erre tényleg senki sem számított.

Hétfőn elkezdődött a leendő Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatása. Hegedűs Zsolt jövendőbeli egészségügyért felelős miniszter pedig Karikó Katalin Nobel-díjas tudóst kérte fel az egészségügyi tanácsadó testületbe. A világhírű tudós pedig el is fogadta az ajánlatot.

„Tanácsadónak kértem fel Karikó Katalint, aki a felkérést nagy örömömre elfogadta”

– jelentette be Hegedűs Zsolt az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának meghallgatásán.

„Egy olyan egészségügyben hiszek, ami átlátható, betegközpontú, transzparens”

– mondta Hegedűs, aki szerint jelen pillanatban elég rosszak a számok, így lesz feladatuk bőven.

(Nyugati Fény nyomán)