Hűha!

Hétfőn elkezdődött a leendő Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatása. Ruszin-Szendi Romulusz leendő honvédelmi miniszter a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság előtt kijelentette, a honvédelem szerinte nemzeti minimum kell, hogy legyen. Elmondta, az utóbbi időben gyakran kihagyták az országot bizonyos kérdések egyeztetéséről a NATO-ban, úgyhogy vissza kell állítani a szövetségesek bizalmát. Bár a Fidesz a kampányában háborúpártinak állította be a Tisza Pártot, Ruszin-Szendi Romulusz szerint ennek semmi alapja sincs.

„Az elmúlt másfél év propagandája ellenére a Tisza Párt a béke kormánya. Nem küldünk katonát az ukrajnai háborúba és nem állítjuk vissza a sorkatonaságot. Soha nem is állítottunk ilyet”

– hangsúlyozta a politikus. Hozzátette, a katonák „morálja, önbizalma megtört”, ezt pedig mielőbb helyre kell állítani. Azt ígérte, minden szerződést áttekintenek, amit az előző kormány a hadiiparra, a haderőfejlesztésre kötött. Ruszin-Szendi szerint Magyarországnak komoly problémái vannak a kiberbiztonság kapcsán is, és ezzel kapcsolatosan is sok a tennivalója a leendő kormánynak.

(Nyugati Fény nyomán)