Ezt aztán nem láttuk jönni.

Simicskó István a miniszteri eskütétel előtt az Országházban újságírói kérdésre válaszolta meg, hogy melyik az a tiszás politikus, akivel szimpatizálni tud. A KDNP-s politikus pedig az új honvédelmi minisztert választotta.

„Nézze, a honvédelmi és rendészeti bizottság alelnökeként számomra meggyőzőek voltak Ruszin-Szendi Romulusz elképzelései”

– mondta a képviselő. Hozzátette, ő sosem támadta, még a kampányban sem a Tisza Párt politikusát.

„Én konstruktív ellenzéki támogató leszek a Magyar Honvédséget illetően. Ruszin-Szendi Romulusz az én miniszteri időszakomban lett debreceni dandárparancsnok, ott kiváló munkát végzett. Valószínűleg ezért lett Debrecen díszpolgára is. Sőt, a határkerítés építésében is részt vett. Nekem semmilyen problémám nem volt vele, ezért is biztatom, hogy hajrá. A bizottságban támogatni fogjuk minden jó törekvését és célkitűzését”

– mondta Simicskó István. Elmondta azt is, hogy nem gondolja, hogy a Fidesz és a KDNP elválna egymástól, mert jó szövetséget alkotnak. Ettől függetlenül át kell gondolni a választási vereség okait és szükség lehet egy stílusváltásra is.

(nepszava.hu nyomán)