Kiemelt feladata lesz a jogalkotás szakmai minőségének helyreállítása.

Kedden folytatódik a Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti meghallgatása. Görög Márta igazságügyi miniszterjelöltet 8 órától hallgatja meg az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága.

A Portfolio tudósítása szerint Tuzson Bence volt igazságügy-miniszter az ülés elején kérte, hogy a képviselők hozzászólási idejét ne korlátozzák négy percben. A testület erről szavazott, nem támogatták a fideszes politikus javaslatát.

Magyar Péter Görög Mártát nevezte meg utolsó miniszterjelöltjeként múlt pénteken, miután az azt megelőző napon visszalépett a jelöltségtől a posztra eredetileg jelölt Melléthei-Barna Márton.

Görög a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja, a Magyar Jogász Egylet Elnökségének tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Állam- és Jogtudományi Bizottságának tagja. Tudományos tevékenysége mellett a Magyar Akkreditációs Bizottság Akkreditációs Kollégiumának elnökeként a felsőoktatás minőségbiztosításában is vezető szerepet játszik – ismertették.

Magyar Péter közlése szerint Görög Márta számára kiemelt feladat lesz a jogalkotás szakmai minőségének helyreállítását és annak elérése, hogy a törvényalkotás átlátható legyen, valamint a jogszabályok elfogadását érdemi szakmai és társadalmi egyeztetés előzze meg.

„A következő időszak egyik legfontosabb célja annak biztosítása, hogy a független ellenőrző intézmények és hatóságok szakmai alapon, politikai befolyástól mentesen működjenek”

– közölte Facebook-oldalán Magyar Péter.

Emellett Görög Mártára vár azon jogi feltételek megteremtése is, amelyek lehetővé teszik a Magyarországnak járó uniós források felszabadítását és hazahozatalát.

(Nyugati Fény nyomán)