A TEK is kivonult.
Lövések dördültek el hétfő délután Monoron. A Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai érkeztek ki a helyszínre, mert egy férfi kiabált és fegyverrel hadonászott egy családi háznál. A helyiek a Borsnak arról számoltak be, hogy a férfi a hatóság munkatársaira is leadott lövéseket. A férfit végül mentővel szállították kórházba.
Azt írták, keresték a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányságot, de egyelőre még nem reagáltak.
Az esettel kapcsolatban Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő többek mellett arra hívta fel a figyelmet, hogy az ország szinte semmit sem tud arról, hogy pontosan mi is történt. Pedig a rendőri fegyverhasználat az állam egyik legsúlyosabb döntése – jegyezte meg.
Tarjányi Péter bejegyzését alább közöljük:
„Monoron a hírek szerint rendőrökre támadt egy férfi. A TEK beavatkozott. Az akció végén – egyes hírek szerint –
az illető meghalt.
És az ország szinte semmit nem tud arról, pontosan mi történt.
Pedig a rendőri fegyverhasználat az állam egyik legsúlyosabb döntése.
Ilyenkor nem találgatásokra, hanem gyors, világos és hiteles tájékoztatásra lenne szükség.
Mert az embereknek joguk van tudni: mi történt, miért történt, és miért nem maradt más lehetőség a beavatkozásra.
A rendőr nem azért visel fegyvert, hogy használja, hanem azért, hogy mások életét megvédje, amikor már nincs más választás.
Itt is vélhetően ez történt…
Éppen ezért minden ilyen esetben a legfontosabb a bizalom megőrzése és a precíz TÁJÉKOZTATÁS….
Mert ha nincs információ, marad a pletyka.
A pletyka után pedig jön a bizalmatlanság.
És egy ország biztonságát nemcsak a fegyverek gyengíthetik meg, hanem a csend is.
Ha megosztod megköszönöm…
Köszönöm.”
Köszönöm.”
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









