A TEK is kivonult.

Lövések dördültek el hétfő délután Monoron. A Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai érkeztek ki a helyszínre, mert egy férfi kiabált és fegyverrel hadonászott egy családi háznál. A helyiek a Borsnak arról számoltak be, hogy a férfi a hatóság munkatársaira is leadott lövéseket. A férfit végül mentővel szállították kórházba.

Azt írták, keresték a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányságot, de egyelőre még nem reagáltak.

Az esettel kapcsolatban Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő többek mellett arra hívta fel a figyelmet, hogy az ország szinte semmit sem tud arról, hogy pontosan mi is történt. Pedig a rendőri fegyverhasználat az állam egyik legsúlyosabb döntése – jegyezte meg.

Tarjányi Péter bejegyzését alább közöljük:

„Monoron a hírek szerint rendőrökre támadt egy férfi. A TEK beavatkozott. Az akció végén – egyes hírek szerint –

az illető meghalt.

És az ország szinte semmit nem tud arról, pontosan mi történt.

Pedig a rendőri fegyverhasználat az állam egyik legsúlyosabb döntése.

Ilyenkor nem találgatásokra, hanem gyors, világos és hiteles tájékoztatásra lenne szükség.

Mert az embereknek joguk van tudni: mi történt, miért történt, és miért nem maradt más lehetőség a beavatkozásra.

A rendőr nem azért visel fegyvert, hogy használja, hanem azért, hogy mások életét megvédje, amikor már nincs más választás.

Itt is vélhetően ez történt…

Éppen ezért minden ilyen esetben a legfontosabb a bizalom megőrzése és a precíz TÁJÉKOZTATÁS….

Mert ha nincs információ, marad a pletyka.

A pletyka után pedig jön a bizalmatlanság.

És egy ország biztonságát nemcsak a fegyverek gyengíthetik meg, hanem a csend is.

Ha megosztod megköszönöm…

Köszönöm.”

Köszönöm.”

(Nyugati Fény nyomán)