Érdekes döntés.

Magyar Péter miniszterelnök kedden, a parlamentben, a tárcavezetők bemutatásakor tett nagy bejelentést. Elmondta, az egészségügyi, az igazságügyi, az oktatási és gyermekügyi, valamint a pénzügyi tárca vezetői

vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali rendszerben.

Úgy véli, bár a miniszterek egyenrangúak, bizonyos szakterületek kulcsszerepet játszanak a „rendszerváltás” folyamatában. A Tisza Párt elnöke szerint pedig ez a négy minisztérium áll a legnagyobb és a legnehezebb feladat előtt. Elmondta azt is, hogy a cél, hogy áttekinthető szaktárcák alakuljanak ki.

Ők lennének a vétójoggal rendelkezők:

  • Görög Márta igazságügyi miniszter,
  • Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter,
  • Kármán András pénzügyminiszter,
  • Lannert Judit pedig gyermek- és oktatásügyi miniszter.

Kapcsolódó:

https://nyugatifeny.hu/2026/05/12/friss-sulyok-tamas-kinevezte-az-uj-kormany-tagjait