Megalakult a Tisza-kormány.
Sulyok Tamás köztársasági elnök kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit. Sulyok a Sándor-palotában kedden kora délután a kinevezési ünnepségen adta át a kormány tizenhat miniszterének megbízólevelét.
Ők lesznek Magyarország döntéshozói:
- Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter,
- Gajdos László élő környezetért felelős miniszter,
- Görög Márta igazságügyi miniszter,
- Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter,
- Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter,
- Kármán András pénzügyminiszter,
- Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter,
- Lannert Judit pedig gyermek- és oktatásügyi miniszter
- Lőrincz Viktória terület- és vidékfejlesztési miniszter,
- Orbán Anita külügyminiszter,
- Pósfai Gábor belügyminiszter,
- Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter,
- Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter,
- Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter,
- Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter,
- Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
Valódi Hírek









