Megalakult a Tisza-kormány.

Sulyok Tamás köztársasági elnök kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit. Sulyok a Sándor-palotában kedden kora délután a kinevezési ünnepségen adta át a kormány tizenhat miniszterének megbízólevelét.

Ők lesznek Magyarország döntéshozói:

  • Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter,
  • Gajdos László élő környezetért felelős miniszter,
  • Görög Márta igazságügyi miniszter,
  • Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter,
  • Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter,
  • Kármán András pénzügyminiszter,
  • Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter,
  • Lannert Judit pedig gyermek- és oktatásügyi miniszter
  • Lőrincz Viktória terület- és vidékfejlesztési miniszter,
  • Orbán Anita külügyminiszter,
  • Pósfai Gábor belügyminiszter,
  • Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter,
  • Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter,
  • Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter,
  • Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter,
  • Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.