Aki az államnak dolgozik, az szolgál – húzta alá.
A rendszerváltás motorjaként jellemezte a Miniszterelnökséget a tárca élére jelölt Ruff Bálint kedden az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottságának ülésén. A miniszterjelölt
a jogállam visszaállítását és a valaha volt legnagyobb politikai és gazdasági elszámoltatást ígérte.
Ruff elmondta, a választáson a Tisza által kapott felhatalmazás egyértelmű: visszaállítani a jogállamot, azt, hogy a hazát szolgálni kell. Vissza kell állítani azt is, hogy az állam nem bánt, hanem szolgál, azt, hogy embereket nem lehet véleményük miatt megkülönböztetni – tette hozzá.
Hangsúlyozta: vissza kell állítani azt, hogy a gyerekeket védeni kell. Jelezte, az állam nem költhet el évente százmilliárd forintot arra, hogy más embereket vegzáljon.
Úgy folytatta: a közpénz az közpénz, a propagandának pedig nincs helye az államban, aki az államnak dolgozik, az
szolgál.
„Vissza kell állítani a hatalmi ágak elválasztását”
– rögzítette, megjegyezve, hogy a politikus nem mindenható.
A miniszterjelölt közölte: a minisztériuma feladata a politikai elemzés és javaslattétel lesz, nem fog jogszabályokat kezdeményezni, arra megvannak a szakminisztériumok.
„Az én feladatom az, hogy mindenben segítsem a miniszterelnök munkáját, illetve minden miniszter munkáját, hogy tartsák azt az irányt, amit a Tisza programja kijelölt.
Az én feladatom az, hogy a Tisza a kampányban tett minden ígértét megvalósítsa”
– összegzett.
(MTI nyomán)
(Kiemelt kép: Kontroll/Facebook) (Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









