Aki az államnak dolgozik, az szolgál – húzta alá.

A rendszerváltás motorjaként jellemezte a Miniszterelnökséget a tárca élére jelölt Ruff Bálint kedden az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottságának ülésén. A miniszterjelölt

a jogállam visszaállítását és a valaha volt legnagyobb politikai és gazdasági elszámoltatást ígérte.

Ruff elmondta, a választáson a Tisza által kapott felhatalmazás egyértelmű: visszaállítani a jogállamot, azt, hogy a hazát szolgálni kell. Vissza kell állítani azt is, hogy az állam nem bánt, hanem szolgál, azt, hogy embereket nem lehet véleményük miatt megkülönböztetni – tette hozzá.

Hangsúlyozta: vissza kell állítani azt, hogy a gyerekeket védeni kell. Jelezte, az állam nem költhet el évente százmilliárd forintot arra, hogy más embereket vegzáljon.

Úgy folytatta: a közpénz az közpénz, a propagandának pedig nincs helye az államban, aki az államnak dolgozik, az

szolgál.

„Vissza kell állítani a hatalmi ágak elválasztását”

– rögzítette, megjegyezve, hogy a politikus nem mindenható.

A miniszterjelölt közölte: a minisztériuma feladata a politikai elemzés és javaslattétel lesz, nem fog jogszabályokat kezdeményezni, arra megvannak a szakminisztériumok.

„Az én feladatom az, hogy mindenben segítsem a miniszterelnök munkáját, illetve minden miniszter munkáját, hogy tartsák azt az irányt, amit a Tisza programja kijelölt.

Az én feladatom az, hogy a Tisza a kampányban tett minden ígértét megvalósítsa”

– összegzett.

(MTI nyomán)

(Kiemelt kép: Kontroll/Facebook) (Nyugati Fény nyomán)