Érdekes fejlemény.

Magyar Péter április 21-én a háborús vészhelyzet meghosszabbítását kérte a leköszönő Fidesz-kormánytól május 31-ig. Ennek ellenére Boda Nikoletta, a Tisza Párt országgyűlési képviselője bejelentette, hogy csütörtökön,

május 14-én azonnali hatállyal megszűnik a háborús veszélyhelyzet.

Magyar Péter korábbi sajtótájékoztatóján közölte: azért kéri ezt, mert az újonnan megalakuló kormánynak szüksége van pár hétre a jogalkotási átállásra. Legalább 160 olyan jogszabály kötődik a veszélyhelyzethez, amely csak a rendkívüli jogrend miatt működik, és a kormánynak módosítani kell ezeket a jogszabályokat, ehhez kell pár hét – magyarázta. Magyarországon egyébként a háborús veszélyhelyzet

2022. május 24-e óta van érvényben.

A Fidesz-kormány az Ukrajnában zajló fegyveres konfliktus és humanitárius katasztrófa miatt hirdette ki ezt a különleges jogrendet, amelyet azóta többször is meghosszabbítottak.

Kapcsolódó: