Furcsa dolgok ezek.

Magyar Péter miniszterelnök már leszögezte, hogy nem költözik át semmiféle elnöki rezidenciába, sem az Orbán-kormány székhelyére, a Karmelita kolostorba. Kiderült, a kormányülések helyszínéül az eddigi Építési és Közlekedési Minisztérium épületét választotta a Tisza Párt.

„Ahogy korábban jeleztem, nem költözöm be a Karmelita Palotába.

A miniszterelnök székhelye és a kormányülések helyszíne Budapesten, az Alkotmány utca 5. szám alatt lesz”

– írta Magyar Péter. Ez az épület volt Lázár Jánosék székhelye, az Építési és Közlekedési Minisztérium.

„Az épület néhány lépésre található a Parlamenttől és szimbolikus, hogy a Miniszterelnökség címe az Alkotmány utca lesz”

– hangsúlyozta a miniszterelnök. Az első kormányülést viszont szerda délután, Ópusztaszeren tartja Magyar Péter kormánya.

Kapcsolódó:

(Nyugati Fény nyomán)