Reméljük, a Feszty-körképre nem akarja rárakatni magát.
Az új Tisza-kormány éjféltől hivatalba lépett, és szerdán 15:00 órától Ópusztaszeren tartja első ülését. Magyar Péter elmondása szerint az aszályhelyzet kezeléséről, az állami átvilágításokról, titkosított dokumentumok nyilvánosságra hozataláról és egyéb sürgős intézkedésekről döntenek majd.
A kihelyezett kormányülés helyszíne egyrészt szimbolikus, másrészt Magyar szerint a rendkívüli aszályhelyzet indokolja.
„A hivatalos ülés előtt vízügyi és agrárszakemberekkel tájékozódunk a jelenlegi helyzetről, majd döntünk a rövidtávon szükséges intézkedésekről és elrendeljük a közép-és hosszútávú vízgazdálkodási megoldások, fejlesztések kidolgozását”
– magyarázta a miniszterelnök.
Magyar Péter tájékoztatott továbbá, hogy a kormány dönt a minisztériumok és az állami cégek „azonnali, teljes körű átvilágításáról és a rendes gazdálkodás körét meghaladó kifizetések és kötelezettségvállalások felfüggesztéséről” is.
„Megkezdjük az Alaptörvény és több fontos jogszabály módosításának megtárgyalását”
– közölte, hozzátéve, hogy a kormány az ország energiaellátásának helyzetéről is tájékoztatást kér.
Az említetteken kívül döntenek majd gyermekvédelmi ügyekben, vagy a „korábban titkosított kormányhatározatok és nemzetközi szerződések titkosításának feloldásáról”. A kormányülést követően tájékoztatják a nyilvánosságot a döntésekről és a megtárgyalt ügyekről.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










