Hatalmas problémák vannak Magyarországon a környezetvédelem területén is.

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter két nappal a meghallgatása és egy nappal a hivatalos kinevezése után két fontos bejelentést is tett.

„Azonnali moratóriumot hirdetek a védett erdők fakitermelésére. Nem engedhetjük tovább a tarvágásokat, erdeink nem csupán faanyagot, hanem a jövőnket és a hazánk épségét jelentik”

– írta a közösségi média oldalán a frissen munkába állt miniszter. Emellett Gajdos már azt is bejelentette, hogy átalakítják az állami erdőgazdálkodást, hogy „a profit helyett végre az ökológiai szemlélet legyen az irányadó.” Ebből kifolyólag szigorítják az ipari szankciókat is. Parlamenti bizottsági meghallgatásán Gajdos László többek között azt is megígérte, hogy betiltják a cirkuszi állatok szerepeltetését.

(Nyugati Fény nyomán)