A belépés maszkviseléshez és kötelező kézfertőtlenítéshez kötött.

Teljes körű látogatási tilalom lépett életbe a miskolci Szent Ferenc Tagkórház fekvőbeteg-osztályain, miután megszaporodtak az akut légúti tünetekkel járó megbetegedések a betegek és a dolgozók körében.

„A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Szent Ferenc Tagkórház I. Ápolási Osztály és II. Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály fekvőbeteg-szakellátást végző szervezeti egységét érintően a bent fekvő betegek és az egészségügyi személyzet körében

akut légúti tünetekkel járó megbetegedések halmozódása miatt a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztálya a Tagkórház valamennyi fekvőbeteg-szakellátást végző szervezeti egységénél látogatási tilalmat rendelt el 2026. május 13-tól”

– közölte az intézmény.

A döntést az indokolta, hogy az elmúlt időszakban több osztályon is jelentősen megszaporodtak a légúti megbetegedések. A tájékoztatás szerint a korlátozás visszavonásig érvényben marad. A kórház jelezte, súlyos állapotú betegek esetében egyedi, rendkívüli látogatási kérelmek benyújthatók.

Közölték: a járóbeteg-szakellátás és a rendelők működése zavartalan marad, de a belépés maszkviseléshez és kötelező kézfertőtlenítéshez kötött. A kórház a betegek és hozzátartozók türelmét kérte.

(index.hu nyomán)