Ezt mondta neki.

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetével közölte, hogy Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.

A magyar diplomácia vezetője csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában tudatta, a szerdán a Kárpátalját ért orosz dróntámadás miatt bekérette Oroszország budapesti nagykövetét a Külügyminisztériumba.

„Az imént ért véget a megbeszélésünk. Megismételtem, hogy

a magyar kormány mélységesen elítéli az orosz támadást, és elvárjuk a civilek elleni agresszió azonnali leállítását”

– közölte.

Orbán Anita hangsúlyozta, Oroszország tegyen meg mindent az azonnali tűzszünetért és a háború mielőbbi békés, tartós lezárása érdekében.

Videó:

Kapcsolódó: