Magyarország pénzügyi helyzete nincs jó állapotban.

Kármán András, a Tisza-kormány pénzügyminisztere új, szigorú intézkedést jelentett be. Elmondta, mivel az új kabinet nagyon rossz pénzügyi helyzetet örökölt, ezért több nagy értékű kiadást

miniszteri engedélyhez kötnek.

Az ő jóváhagyására lesz szükség a 250 millió forintot meghaladó kötelezettségvállaláshoz, valamint a 100 millió forint feletti eszközbeszerzésekhez.

Nincs könnyű helyzetben

Kármán András elmondta, nagyon magas a költségvetési hiány és a Fidesz-kormány a váratlan kiadásokra elkülönített tartalék teljes összegét is felhasználta.

„A tavalyi évben összesen 46 alkalommal módosította a Fidesz-kormány az Országgyűlés által elfogadott 2026-os költségvetést. 2025-ben, tehát még mielőtt a költségvetési év egyáltalán elkezdődött volna, nyolcszor módosították azt. Az évközi módosításokkal így összesen 2.212 milliárd forint sorsáról rendelkezett utólag, parlamenti jóváhagyás nélkül a Fidesz-kormány”

– írta a pénzügyminiszter.