“Könyörgök mindenkinek, hogy vasúti átjárón való áthaladás előtt nézzen körül!”
Beszámoltunk róla, az ELTE Hallgatói Önkormányzata szerdán este a közösségi oldalán tudatta: meghalt Füzi Réka, az ELTE Kollégiumi Hallgatói Önkormányzatának elnöke. A 23 éves hallgatót mindössze négy nappal a halála előtt választották meg az érdekképviseleti testület élére. A közleményben nem ismertették a halál okát, több kommentben azonban azt írják, hogy Füzi Réka vonatgázolás áldozata lett.
A tragikus esettel kapcsolatban Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója őszinte részvétét fejezte ki az áldozat családjának és a történtek miatt megrendült vasúti dolgozónak. Közölte azt is, hogy tervezik nyilvánosságra hozni a felvételeket, „mert ebből mindannyiunknak tanulnunk kell”.
„Megnéztük a felvételt, és fontolgatjuk annak nyilvánosságra hozását is – természetesen a kegyeleti szempontok maradéktalan érvényesülése mellett –, mert ebből mindannyiunknak tanulnunk kell,
több embert nem veszíthetünk el a telefonozás, a figyelmetlenség miatt.
Már nem tudok másképp fogalmazni, csak így:
könyörgök mindenkinek, hogy vasúti átjárón való áthaladás előtt nézzen körül!
Egy fejmozdulat balra és jobbra életet menthet.
Sajnos, életet mentett volna ebben a helyzetben is, amikor egy fiatal, épp csak a húszas évei elején járó lány lépett a vonat elé. A képsoron jól látható, hogy az áldozat még vissza is int a túlsó vágányon érkező motorvonat vezetőjének, aki hangjelzéssel próbálja figyelmeztetni a veszélyre, de balra, az innenső vágány irányába nem figyel.
Bevallom, személyesen is megvisel az, ami történt.
A MÁV-csoport mindent elkövet, hogy biztonságosabbá tegye a vasúti átjárókat, de az egyéni figyelmet nem pótolhatjuk. Az utolsó mozdulat mindig a gyalogosé, járművezetőé:
mindig körül kell nézni!
Az áldozat szeretteinek őszinte részvétünket fejezzük ki, és együtt érzünk a balesetben vétlen kollégáinknak is, akiket ugyancsak megviselt a tragédia”
– közölte a Blikknek Hegyi Zsolt.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek










