Zajlanak a történések.

A Karmelitánál tartott sajtótájékoztatót péntek délelőtt Magyar Péter miniszterelnök és Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. A Tisza Párt elnöke bejelentette, hogy Pósfai Gábor belügyminiszterrel egyeztetve úgy döntöttek,

lebontják a kolostor körüli kordont.

A műveletet a két helyszínen lévő politikus szimbolikusan meg is kezdte. Emellett elmondták,

megnyitják az emberek előtt a Karmelitát,

a hétvégére pedig Rogán Antal szivartermét is. A Karmelitában látogatható lesz a miniszterelnöki lak- és irodarész, a terasz, a kert, és az Orbán Viktor kormányüléseinek terme is.

A Fidesz kedvenc beruházása volt

Vitézy elmondta, hogy bármilyen nehéz helyzetben volt is az ország, a a Várral kapcsolatos beruházásokra mindig jutott pénz. Míg Lázár János korábbi építési miniszter az elmúlt időszakban gyakorlatilag Magyarország minden közszolgáltatását érintő beruházását leállította. Elmondta, a budai Vár felújítása nagyjából

ezermilliárd forintjába kerülhetett eddig az adófizetőknek.

Úgy véli, a teljes felújítás befejezéséhez még 500 milliárd forintra lenne szükség. Magyar Péter ezzel kapcsolatban elmondta, áttekintik, hogyan lehet költséghatékonyan befejezni a projektet.

Szabó Bence ismét munkába állhat

A miniszterelnök leszögezte azt is, hogy át fogják tekinteni a dokumentumokat az építkezés körül, ha pedig valahol túlárazást tapasztalnak, reagálni fognak. Bejelentették azt is, hogy Szabó Bence egykori rendőrszázados visszakerülhet az állományba és hamarosan csatlakozhat a belügyminiszter csapatához.