Az Agrárminisztériumban dolgozott korábban.
Gajdos László miniszter pénteken megerősítette: Kőrösi Levente lesz az Élő Környezetért Felelős Minisztérium természetvédelemért és állatjóllétért felelős államtitkára.
Közlése szerint a Biodiverzitás- és Génmegőrzési Főosztály vezetőjeként, valamint Magyarország uniós elnökségének nemzetközi szakértőjeként „már bizonyította elkötelezettségét a legmagasabb szakmai szinteken”.
„Kőrösi Levente személyében a hazai természetvédelem egyik legfelkészültebb szakembere vállal szerepet a kormányzati munkában. A Biodiverzitás- és Génmegőrzési Főosztály vezetőjeként, valamint Magyarország uniós elnökségének nemzetközi szakértőjeként már bizonyította elkötelezettségét a legmagasabb szakmai szinteken.
Közigazgatási rutinja és a fajmegőrzés területén szerzett elismert tudása a biztosíték arra, hogy a természetvédelem és az állatjólét végre stratégiai prioritást kapjon. Munkájával az Élő Környezetért Felelős Minisztérium új korszakot nyit természeti kincseink és az állatvilág hatékony, gyakorlatias védelmében”
– közölte Gajdos László Facebookon.
Fotó:

Kőrösi Levente díjat vesz át 2025-ben / Forrás: nimrod.hu
Kapcsolódó:
https://nyugatifeny.hu/2026/05/15/120-civil-szervezet-kovetel-valaszokat-magyar-petertol
https://nyugatifeny.hu/2026/05/13/gajdos-laszlo-ket-nagy-bejelentest-is-tett-ezek-nem-varhatnak
Valódi Hírek









