Megjelent Sulyok Tamás határozata.
Három személyügyi döntés is megjelent a pénzek éjjel közzétett Magyar Közlönyben. Magyar Péter első miniszterelnöki rendeletével megtette miniszterelnök-helyettesnek Orbán Anitát, továbbá egy miniszterelnöki határozattal Tóth Péter korábbi tiszás kampányfőnököt nevezte ki nemzetbiztonsági főtanácsadójává.
A két döntést illetően nincs sok meglepetés, mert ezekről már lehetett hallani korábban is. Tóth Péter személyével kapcsolatban ugyanakkor többek is aggályokat fogalmaztak meg a kampányfőnöki múltja miatt. Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő azt a kérdést vetette fel az üggyel kapcsolatban, hogy „egy kampányfőnöki pozícióból érkező vezető milyen hírigényt fog meghatározni?”.
A 444.hu arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek mellett megjelent Sulyok Tamás formális államfői határozata, amelyet Magyar Péter csak ellenjegyzett, és amely az eddigi közigazgatási államtitkárok felmentéséről szól.
Összesen 13 politikust érint a döntés, akik a leköszönő Orbán-kormányban tevékenykedtek:
- dr. Andréka Tamás,
- dr. Borsos-Papp Natália,
- dr. Felkai László,
- dr. Gyarmati Eszter,
- dr. Horvát Szilárd,
- dr. Janó Márk Ádám,
- dr. Juhász Tünde,
- dr. Pátkai Nándor,
- dr. Pilz Tamás,
- dr. Rédey Krisztina,
- dr. Túri Anikó,
- dr. Ujsághy György és
- dr. Vidoven Árpád.
Kapcsolódó:
https://nyugatifeny.hu/2026/05/15/most-erkezett-orban-ujabb-kulcsembere-jelentette-be-hogy-kilep-a-fideszbol
Valódi Hírek









