Megjelent Sulyok Tamás határozata.

Három személyügyi döntés is megjelent a pénzek éjjel közzétett Magyar Közlönyben. Magyar Péter első miniszterelnöki rendeletével megtette miniszterelnök-helyettesnek Orbán Anitát, továbbá egy miniszterelnöki határozattal Tóth Péter korábbi tiszás kampányfőnököt nevezte ki nemzetbiztonsági főtanácsadójává.

A két döntést illetően nincs sok meglepetés, mert ezekről már lehetett hallani korábban is. Tóth Péter személyével kapcsolatban ugyanakkor többek is aggályokat fogalmaztak meg a kampányfőnöki múltja miatt. Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő azt a kérdést vetette fel az üggyel kapcsolatban, hogy „egy kampányfőnöki pozícióból érkező vezető milyen hírigényt fog meghatározni?”.

A 444.hu arra hívta fel a figyelmet, hogy ezek mellett megjelent Sulyok Tamás formális államfői határozata, amelyet Magyar Péter csak ellenjegyzett, és amely az eddigi közigazgatási államtitkárok felmentéséről szól.

Összesen 13 politikust érint a döntés, akik a leköszönő Orbán-kormányban tevékenykedtek:

  • dr. Andréka Tamás,
  • dr. Borsos-Papp Natália,
  • dr. Felkai László,
  • dr. Gyarmati Eszter,
  • dr. Horvát Szilárd,
  • dr. Janó Márk Ádám,
  • dr. Juhász Tünde,
  • dr. Pátkai Nándor,
  • dr. Pilz Tamás,
  • dr. Rédey Krisztina,
  • dr. Túri Anikó,
  • dr. Ujsághy György és
  • dr. Vidoven Árpád.

Kapcsolódó:

https://nyugatifeny.hu/2026/05/15/most-erkezett-orban-ujabb-kulcsembere-jelentette-be-hogy-kilep-a-fideszbol