FRISS! Botrányos videója miatt 5,5 millióra büntették Pócs Jánost

A fideszes politikust egy Ruszin-Szendi Romuluszról készített videója miatt ítélte el a bíróság.

FRISS! Botrányos videója miatt 5,5 millióra büntették Pócs Jánost

A fideszes politikust egy Ruszin-Szendi Romuluszról készített videója miatt ítélte el a bíróság.

5,5 millió forintos bírságot kapott Pócs János fideszes országgyűlési képviselő, miután elveszítette a Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter által indított eljárást. Pócs tavaly szeptemberben jelentette be, hogy feljelentették, amiért júliusban Zsír akció címmel közzétett egy videót, amelyben egy levágott, megperzselt disznó szerepel, rajta a következő felirattal: „Ő volt a soros, Romulusz”.

Pócs a videót most azzal magyarázta, hogy a „maga módján” tette szóvá Ruszin-Szendi egészségügyi beavatkozását. Elmondása szerint a bírságot a nemrég elhunyt édesapjának a hagyatékából kell kifizetnie, pedig megígérte neki, hogy azt megőrzi a dédunokáinak.

„Ezt nem tudtam megtenni, mert én a jogállamiságot tiszteletben tartva az 5,5 millió forintot valamiből be kell, hogy fizessem, de nekem nem kell gyűjteni. Azt viszont szeretném kérni miniszter úrtól és a jogi képviselőjétől, hogy ezt az összeget a kárpátaljai magyar gyerekek javára fizesse be”

– mondta Pócs a friss videójában, amelyet itt tudsz megnézni:


.