Kiakadt az egészségügyi miniszter.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter hivatalos adatok alapján kijelentette, kritikus az egészségügy helyzete. A politikus megkapta a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara májusi, több mint 60 oldalas helyzetértékelő dokumentumát. Hegedűs közölte, ennek alapján több mint
tízezer szakdolgozó és harmincezer ápoló hiányzik a rendszerből.
Ráadásul a szakdolgozók közül 25 ezren már 58 év felettiek, az egészségügyben dolgozók pedig havi átlag 220-240 órát dolgoznak. Mindez pedig azt jelenti, az egészségügy az összeomlás szélén áll, miközben Pintér Sándor azt állítja, nincs miért szégyenkeznie a Fidesz-kormánynak.
„Ez nem hivatástudat, hanem rendszerszintű önkizsákmányolás. A legkritikusabb területek között szerepel a felnőtt ápolás, az aneszteziológia és intenzív terápia, a műtőszolgálat és a labordiagnosztika”
– írta az új egészségügyi miniszter. Hozzátette, a műtőkben és a járóbeteg-ellátásban is hasonlóan tragikus a helyzet.
„Ez az örökség: elöregedő szakdolgozói állomány, tömeges hiány, túlóra, kiégés, romló munkakörülmények, növekvő várólisták és egyre nagyobb betegbiztonsági kockázat. Alapjában sérül már a betegbiztonság – ki kell mondani”
– taglalta Hegedűs Zsolt. Hozzátette, mielőbb szükség van bérrendezésre, megbecsülésre, több szakdolgozóra és biztosítani kell az alapvető, normális munkavégzés körülményeit. A politikus elmondta azt is, hogy jövő héten egyeztetnek a Független Egészségügyi Szakszervezet képviselőivel is.
Kapcsolódó:
https://nyugatifeny.hu/2026/05/11/takacs-peter-nem-bir-magaval-kemenyen-felkerdezte-hegedus-zsoltot-de-nem-maradt-el-a-valasz-sem
Valódi Hírek









