Érdekes nyilatkozatot tett.
Bóka János, a Fidesz-kormány volt európai uniós ügyekért felelős minisztere úgy gondolja, valamit nem értettek meg az ország állapotából, ez hozta meg a vereséget. Elárulta, hogy ő személy szerint ledöbbent azon, hogy elvesztették a választásokat. Bóka szerint
a Tisza Párt égette rá a Fideszre a korrupciót
és ez lesz náluk a közeljövő legfontosabb üzenete, mert ez el tudja vinni a fókuszt a megszorításokról, nehézségekről.
„Annak, akinek jelentős vagyona van, az elsődleges kötelessége az, hogy ezt a vagyont jogszerűen szerezze meg, és a jogi kötelezettségeinek maradéktalanul tegyen eleget, akár a transzparencia, akár a közteherviselés szempontjából”
– mondta Bóka, aki szerint, ha ez nem teljesül, annak valóban legyen meg a következménye. Hozzátette, egy politikai közösségnek képesnek kell lennie arra is, hogy bizonyos normákat kényszerítsen rá a saját szereplőire, mert különben visszaüt. Emiatt ő nem nézte jó szemmel bizonyos fideszes vagy fideszközeli emberek nyilvános pénzszórását.
„Aki jelentős vagyonnal rendelkezik, akár tehetségből, akár szerencséből, akár mindkettőből, attól szerintem joggal várható el, hogy a társadalmi felelősségvállalása is meghaladja az átlagot. Ez nem jogi kategória, hanem erkölcsi elvárás”
– mondta Bóka János.
(index.hu nyomán)
Valódi Hírek










