Súlyos adatok.

Az afrikai járványügyi központ (Africa CDC) megerősítette, hogy

ebolajárvány tört ki a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén.

Az eddigi adatok szerint 246 feltételezett fertőzöttet és

80 halálesetet regisztráltak.

Az afrikai járványügyi központ sürgős egyeztetést hívott össze Kongó, Uganda és Dél-Szudán képviselőivel és a nemzetközi partnerekkel is. Az előző járványt 5 hónappal ezelőtt zárták le 43 halálesettel. Az ugandai egészségügy-minisztérium is megerősítette, hogy terjed az ebola az országban. A minisztérium közleményében azt írta, hogy a Bundibugyo altípusú ebolavírus okozta egy 59 éves férfi halálát. A betegség

erős vérzéssel jár,

a halálozási arány egyes esetekben akár 90 százalékos is lehet. A kór pedig fertőzött ember vagy állat testnedvével történő közvetlen érintkezés által terjed.

(hvg.hu nyomán, a kiemelt kép illusztráció)