Súlyos adatok.
Az afrikai járványügyi központ (Africa CDC) megerősítette, hogy
ebolajárvány tört ki a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén.
Az eddigi adatok szerint 246 feltételezett fertőzöttet és
80 halálesetet regisztráltak.
Az afrikai járványügyi központ sürgős egyeztetést hívott össze Kongó, Uganda és Dél-Szudán képviselőivel és a nemzetközi partnerekkel is. Az előző járványt 5 hónappal ezelőtt zárták le 43 halálesettel. Az ugandai egészségügy-minisztérium is megerősítette, hogy terjed az ebola az országban. A minisztérium közleményében azt írta, hogy a Bundibugyo altípusú ebolavírus okozta egy 59 éves férfi halálát. A betegség
erős vérzéssel jár,
a halálozási arány egyes esetekben akár 90 százalékos is lehet. A kór pedig fertőzött ember vagy állat testnedvével történő közvetlen érintkezés által terjed.
(hvg.hu nyomán, a kiemelt kép illusztráció)
Valódi Hírek









