Vizsgálódik az új kormány.
A Magyar Dohány Kiskereskedők Szövetsége (MDKSZ) a 24.hu-nak arról számolt be, hogy sok dohányboltos lemondott koncessziós jogosultságáról, ugyanis az üzlet nem tudta kitermelni a költségeket.
Lengyel Antal, a szervezet elnöke a portálnak közölte, jelezték, hogy a kormányváltást követően is folytatják a munkát „a trafikosok és a dohányboltokban dolgozó kollégák érdekeinek képviseletében”.
„A dohány kiskereskedőknek tartós szerződéses jogviszonya van a Magyar Állammal, amely alapján nekik többek között folyamatos ellátási kötelezettsége volt és van, amely teljesült. Nincs ok feltételezni azt, hogy az állam a magyar kisvállalkozásokkal létrejött jogviszonyában saját szerződéses vállalásait ne tartaná be”
– fogalmazott.
Magyar Péter miniszterelnök már a választási kampány alatt utalt rá, hogy a Tisza-kormány át fogja vizsgálni a koncessziós szerződéseket, azonban ezzel kapcsolatban még nem közölt részleteket. Az információk szerint az átvizsgálás a dohánykereskedelmi rendszerre is kiterjedhet. Lengyel azt mondta, a bizonytalan helyzet miatt már a trafiktulajdonosok részéről is érkeznek kérdések hozzájuk.
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









