Sok pénzzel rövidítette meg az államkasszát.

Lázár János, az Orbán-kormány építési és közlekedési minisztere még a választások előtt engedett el megannyi tartozást fideszes vezetésű önkormányzatoknak és a Volánbusznak is. Így összesen

4,3 milliárd forintos veszteséget okozott a MÁV-csoportnak.

„A politikai haszonszerzésből elherdált közvagyon kimeríti a hűtlen kezelés gyanúját”

– nyilatkozta a HVG-nek egy név nélküli forrás.

Furcsa döntéseket hozott Lázár

A nyilvánosságra hozott iratok szerint Kecskemét esetében a MÁV maga 718 millió forintos kompromisszumos megállapodást javasolt. A vállalat ezzel elengedte volna a közel egymilliárdos kamatot, valamint a követelt 1,4 milliárdos tartozás felét.

Lázár ezt felülbírálta, és helyette elfogadta a város által felajánlott 361 milliós összeget.

Ezen felül a fideszes vezetésű Salgótarjánban és Nyíregyházán is roppant nagylelkűen állt Lázár a tartozásokhoz.