Négyszemközt beszélnek majd.

Magyar Péter hivatalos miniszterelnöki látogatása kedden Krakkóban kezdődött a waweli székesegyháznál, szerdán Varsóban folytatódott Donald Tusk lengyel miniszterelnökkel, Karol Nawrocki államfővel, a Szejm és a Szenátus vezetőivel, valamint a varsói főpolgármesterrel való tárgyalásokkal.

„Éljen az ezeréves lengyel–magyar barátság! Ma Varsóban és Gdanksban folytatjuk fontos tárgyalásokkal. 9:30 körül élőben jelentkezünk”

– írta közösségi oldalán a miniszterelnök.

Magyar Gdańskban Lech Wałęsával, a Szolidaritás egykori vezetőjével találkozik, majd csütörtökön Bécsbe megy tovább.

Erre készül Lengyelországban a miniszterelnök

A korábban szorosnak számító magyar–lengyel viszony 2022 után érezhetően megromlott, elsősorban az Ukrajna elleni orosz háború és az orosz politika megítélése miatt, a hangnem pedig a 2023 végén hivatalba lépett Tusk-kormány alatt tovább hűlt. Az út előtt Orbán Anita külügyminiszter bejelentette, hogy a kormány hazarendeli a varsói magyar nagykövetet.

Magyar Péter varsói bejelentkezése idősebb Antall József és Henryk Slawik szobrának megkoszorúzásával kezdődött. A kormányfő jelezte, hogy a delegáció éppen úton van Donald Tusk lengyel miniszterelnökhöz. Idősebb Antall Józsefet és a lengyel Henryk Slawikot – akik a második világháború idején együtt mentettek meg több ezer Magyarországra menekült lengyelt, köztük lengyel zsidókat – egyaránt kitüntették a Világ Igaza címmel.

A koszorúzás után katonai díszszemle volt, amely után négyszemközti tárgyalást kezdett a miniszterelnök Donald Tuskkal, miközben a delegáció miniszterei lengyel kollégáikkal egyeztetnek.

Magyar Péter hozzátette, hogy a nap folyamán Gdańskból is jelentkezik majd.

folyamán Gdańskból is jelentkezik majd.