Nincs már sok idő.

Vaskos bírságot kaphat a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól, aki szerdán,

azaz május 20-án éjfélig

nem adja be az adóbevallását vagy elmulasztja a befizetést. Keddig több mint 2,2 millió személyijövedelemadó-bevallás érkezett be az adóhatósághoz. A NAV ügyfélszolgálatai este 6-ig tartanak nyitva, de működik a 1819-es infovonal is, amely szerdán este 8 óráig hívható. Segítséget a NAV hivatalos oldalán is lehet találni. Fontos, hogy a beadás akkor sikeres, ha arról visszaigazolás érkezik, ezt érdemes mindig elkérni a könyvelőtől is, ha másra bízzuk a feladatot. Az adónk 1+1 százalékának a felajánlása is

ugyanezzel a határidővel zárul,

itt bár nem veszik el az összeg, nem dönthetünk arról, hogy kikhez kerüljön.

(A kiemelt kép illusztráció) (Nyugati Fény nyomán)