kárpátaljai magyar közösségről is említést tett.
Szerdán megkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések – jelentette be Orbán Anita Facebook-bejegyzésében. A külügyminiszter írásából az is kiderült, a megbeszélés online formában zajlik, és azt Andrij Sibiha ukrán külügyminiszterrel és Taras Kachka ukrán miniszterelnök-helyettessel közösen nyitották meg.
A magyar külügyminiszter a kárpátaljai magyar közösséggel kapcsolatban is bejelentést tett.
Orbán Anita bejegyzését alább közöljük:
„Ma online formában elkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések, amelyeket Andrij Sibiha ukrán külügyminiszterrel és Taras Kachka ukrán miniszterelnök-helyettessel nyitottunk meg. Az egyeztetések fontos lépések kétoldalú kapcsolataink újraépítésében és a jövőbeni együttműködés megerősítésében.
Magyarország elkötelezett Ukrajna szuverenitása és területi integritása mellett. Kétoldalú kapcsolatainkban ugyanakkor a nemzeti kisebbségek jogainak következetes védelme az első rendezendő feladatunk.
A kárpátaljai magyar közösség nemcsak a két ország kapcsolatának fontos része, hanem híd is népeink között. A valódi előrelépéshez nyílt, őszinte és szakmai párbeszédre van szükség, világos jogi garanciákra építve.
Hiszek abban, hogy a mai egyeztetés egy új folyamat kezdete lehet.”
(Nyugati Fény nyomán)
Valódi Hírek









