kárpátaljai magyar közösségről is említést tett.

Szerdán megkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések – jelentette be Orbán Anita Facebook-bejegyzésében. A külügyminiszter írásából az is kiderült, a megbeszélés online formában zajlik, és azt Andrij Sibiha ukrán külügyminiszterrel és Taras Kachka ukrán miniszterelnök-helyettessel közösen nyitották meg.

A magyar külügyminiszter a kárpátaljai magyar közösséggel kapcsolatban is bejelentést tett.

Orbán Anita bejegyzését alább közöljük:

„Ma online formában elkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések, amelyeket Andrij Sibiha ukrán külügyminiszterrel és Taras Kachka ukrán miniszterelnök-helyettessel nyitottunk meg. Az egyeztetések fontos lépések kétoldalú kapcsolataink újraépítésében és a jövőbeni együttműködés megerősítésében.

Magyarország elkötelezett Ukrajna szuverenitása és területi integritása mellett. Kétoldalú kapcsolatainkban ugyanakkor a nemzeti kisebbségek jogainak következetes védelme az első rendezendő feladatunk.

A kárpátaljai magyar közösség nemcsak a két ország kapcsolatának fontos része, hanem híd is népeink között. A valódi előrelépéshez nyílt, őszinte és szakmai párbeszédre van szükség, világos jogi garanciákra építve.

Hiszek abban, hogy a mai egyeztetés egy új folyamat kezdete lehet.”

(Nyugati Fény nyomán)