Fontos létesítményt állítottak le.

Ukrán dróntámadás érte Moszkvát, azt követően azonnal leállítottak egy kulcsfontosságú létesítményt.

Ideiglenesen leállt a Moszkvai Olajfinomítóműködése a május 17-i ukrán dróntámadás után, számolt be Reuters iparági forrásokra hivatkozva – szemlézte a hírt a The Kyiv Independent.

A jelentések szerint az ukrán biztonsági szolgálat és a hadsereg közösen hajtotta végre az akciót, amely Moszkva térségének katonai és üzemanyag-infrastruktúráját célozta. A támadás során a Moszkvai Olajfinomító környékén több ember is megsérült. Bár az eddigi információk szerint a létesítmény nem szenvedett súlyos károkat, a tulajdonos Gazpromnyefty a kockázatok csökkentése érdekében mégis

A Moszkvai Olajfinomító tavaly több mint 11 millió tonna nyersolajat dolgozott fel, így az egyik legfontosabb orosz energetikai létesítménynek számít. Az utóbbi hónapokban egyre gyakoribbá váltak az ukrán dróntámadások az orosz olajipari infrastruktúra ellen.

(index.hu nyomán)