Egy igazi baloldali hang intette óvatosságra Európát.

Dobrev Klára szerint meg kell erősíteni az európai együttműködést, ő ezt Európai Egyesült Államoknak hívja – mondta felszólalásában a DK EP-képviselője az Európai Parlamentben. Szerinte ugyanis csak egy erősebb együttműködés tudja megvédeni az embereket a multik profitéhségétől, a mesterséges intelligencia jelentette kihívásoktól és a konfliktusokat halmozó vezetőktől.

A DK politikusa rámutatott, a szuverenitás, a nemzeti érdek, amiket a populista jobboldal harsog kizárólag csak arra való, hogy elfedjék, csak a saját pecsenyéjüket sütögetik, valamint még segítségül is hívják azokat a nagy milliárdos cégek és multikat, akik imádják, hogy gyengítik Európát.

„Ugyanis csak egy erős Európa tudná megvédeni a bolygót és az embereket a profitéhségüktől”

– jelentette ki Dobrev Klára. Hozzátette: közben nem veszik észre, hogy kezd a világ szétesni.

„A gazdagok gazdagabbak, a szegények szegényebbek lettek az elmúlt évtizedekben, a bolygónk haldoklik”

– mondta. Kiemelte, hogy az amerikai elnök egymás után indítja el a nemzetközi konfliktusokat, és egyiket sem tudja lezárni.

Eközben „a mesterséges intelligencia vágat felénk, mint egy fekete ló,

és nem látok senkiben bátorságot, hogy megfogja a kantárt” – mondta.

„Mondják meg nekem, hogy melyik az a nemzet állam, amelyik képes ezektől a problémáktól egyedül megvédeni az állampolgárokat? Az európai pillanat most jött el. Meg kell szabadulnunk az Európát gyengítő vétótól, meg kell erősítenünk az európai együttműködést. Én Európai Egyesült Államoknak hívom”

– figyelmeztette Európát a DK képviselője.