Betelt a pohár a sportágban.

Távozott a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szövetség Technikai Bizottságának elnöke, Deutsch-Lazsányi Erika – írta meg a Magyar Hang. A sportágban az elmúlt években botrányok robbantak ki.

Megírtuk, hogy a beszámolók szerint szerint az évek során számos, nemzetközi sikereket elért és válogatott sportoló hagyta abba a sportot a tréner miatt, aki megalázó, személyeskedő, káromkodással teli nyelvezetet használt sokszor kiskorú sportolókkal is, sőt, időnként rángatta, megszorította, lökdöste őket. De volt olyan szülő is, aki szerint a túl szigorú diétáztatás és a túlterhelés eredményezte, hogy a lányuk többször fáradásos csonttörést szenvedett.

Két héttel ezelőtt egy tehetséges versenyző, a 2020-ban buzogánygyakorlatával junior Európa-bajnoki bronzérmet nyerő Kocsis Evelin Viktória édesanyja, Kocsis Ildikó Facebook-bejegyzésben számolt be a lányát érő megaláztatásokról, ami a fiatal tehetség visszavonulásához vezetett.

Szerdán kiderült, Deutsch-Lazsányi Erika lemondott a Magyar Torna Szövetségből egy éve kivált Magyar Ritmikus Gimnasztika Szakszövetség Technikai Bizottság elnöki pozíciójáról. Ezt

Bencze György szövetségi elnök megerősítette.

„Ahogyan arról a tegnapi napon a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szakszövetség közgyűlését tájékoztattam, Deutsch-Lazsányi Erika 2026. március 24-én mondott le szövetségünk Technikai Bizottságának elnöki posztjáról, melynek hatályául május 14-ét (a 2026-os várnai Európa-bajnokságra történő nevezések határideje) jelölte meg”

– írta.

A folyamatban lévő ügyeket a Nemzetközi Torna Szövetség (WG) etikai szervezete (GEF) magához vonta, így ők vizsgálják ki azokat.

Kapcsolódó: