Bíztak a gyógyulásában.

Beszámoltunk róla, hogy hosszú, méltósággal viselt betegség után 64 éves korában elhunyt Scherer Péter, Jászai Mari-díjas magyar színművész. A Kapa és Pepe páros legendás alakja olyan kultuszfilmek szereplője volt, mint a Kontroll, az Argo, a Made in Hungária vagy a Kincsem. Olyan nagy sikerű sorozatokban szerepelt, mint a Válótársak, Apatigris. A halála megdöbbentette a közönséget és a kollégáit is.

Simon Kornél életének 15 éve szerves része volt Scherer Péter, és tudott arról, hogy a pályatársa betegséggel küzd, de halála mégis mélyen megrendítette.

„Megdöbbentő… Sajnos, nem teljesen váratlan, de akkor is megdöbbentő”

– mondta a színész a blikk.hu-nak. Utoljára két héttel ezelőtt álltak közösen a Centrál Színház színpadán.

„Folyamatosan játszottunk együtt, nem nagyon intenzíven, de azért havi egy–két–három alkalommal találkoztunk. Ő volt az az ember, akit mindenki szeretett, és mindig volt egy huncut beszólása mindenkinek. Egészen egyedi és speciális humora volt, és én ezt nagyon szerettem”

– tette hozzá Simon Kornél.

Látszottak a betegség jelei, de Scherer Péter mindig azt mondta, minden rendben van

„Amikor beteg lett, nagyon látszott, hogy le van gyengülve. Nem volt ez publikus, de nyilván vannak bizonyos jelei annak, hogy az ember gyógykezelés alatt áll, ám sosem »turnézott« a betegségével. Azt hiszem, nagyon keményen állt bele ebbe a dologba, és küzdött ellene, hiszen nem az a fajta volt, aki irgalomért esedezik vagy segítséget kér. Aztán egyszer csak jobban lett, de azért tavaly nyáron volt egy pont, egy nagyobb veszedelem, akkor nem lehetett tudni, lesz-e ennek a dalnak folytatása”

– mesélt a közel egy évvel ezelőtti időszakról Simon Kornél, aki nagyon örült annak, hogy ősztől újra maga mellett tudhatta a színpadon Scherert.

„Visszajött játszani, jól nézett ki, visszajött a színe, kicsit a hajának a színe is, és elkezdett megint hízni vagy inkább összeszedni magát fizikailag”

– emlékezett a színész, aki azonban az utóbbi néhány előadás alkalmával megint tapasztalta az ijesztő jeleket.

„Voltak riasztó tünetek, de amikor rákérdeztünk, mindig azt mondta, minden rendben van. Két hete játszottunk utoljára, akkor történt, hogy előadás közben elkezdett vérezni az orra, ami nyilván önmagában is ijesztő, az előzmények tudatában pedig különösen. Ám ő viccesen tampont csinált egy papír zsebkendőből, és utólag azt mondta, biztos a kiabálástól pattant el egy hajszálér. Mert ő ilyen volt: a színpadon helyt kellett állni”

– mondta a színész, aki szerint különlegesen nagy formátumú színészt vesztett el a szakma és a közönség.

Kapcsolódó: