Felfoghatatlan tragédia.

Megrázó részleteket közölt az RTL Híradó a hétfő reggeli szentlőrinci tragédiáról, amelyben életét vesztette egy 17 éves lány. A gyászoló nagymama elmondása szerint unokája

az édesanyjáért kiáltott, mielőtt a mélybe zuhant.

A rendőrség emberölés gyanúja miatt őrizetbe vette a lány 22 éves barátját, aki elismerte, hogy a tragédia előtt mindketten dizájner drogot fogyasztottak és verekedtek. A lány menekülni próbált barátja elől, így zuhant ki a negyedik emeleti erkélyről. Életveszélyes sérüléseket szenvedett, úgy szállították kórházba, de sajnos nem tudták megmenteni, a kórházban életét vesztette.

Édesanyjáért kiáltott a bántalmazott fiatal lány

A lány nagymamája azt mondta, a szomszédok hallották, hogy a lány, mielőtt kizuhant az erkélyről, édesanyját szólongatta:

„Anyu, anyu!”

Hozzátette, úgy hallotta, a lakásban egy elhajlított kést és csavarhúzót is találtak, amelyekkel szerinte a férfi a lányt bántalmazhatta.

A környékbeliek beszámolói szerint a lakásból már korábban is rendszeresen hallatszottak viták, a tragédia reggelén pedig hangos üvöltésre és sikoltozásra figyeltek fel a szomszédok.

Hétfő reggel érkezett a bejelentés, hogy egy 17 éves szentlőrinci lány

kiesett egy negyedik emeleti lakás ablakából.

A mentők gyorsan a helyszínre érkeztek, súlyos, életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba, de nem tudták megmenteni a lány életét. A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése alapján fennáll az emberölés gyanúja, ezért nyomozást indítottak. Kedden pedig

őrizetbe vették a lány barátját.

„A 22 éves férfi és a barátnője korábban is többször összeveszett, ez nemegyszer tettlegességig fajult, a május 18-ai esetnél is üvöltést és sikoltozást hallottak a szomszédok”

– olvasható a rendőrség közleményében. Hozzátették, a lakásban dulakodás nyomait érték tetten. A férfi bántalmazhatta a lányt, aki menekülni akart a lakásból, de barátja útját állta,

ezért inkább a negyedik emeleti erkélyről ugrott ki.

„Előállították, majd kihallgatták a férfit, elmondta, hogy

mindketten kristályt fogyasztottak,

és azt is elismerte, hogy verekedtek, de az emberölést tagadta.

A nyomozók őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását. Emberölés miatt nyomoz ellene a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság”

közölte a rendőrség.

Kapcsolódó: