Felfoghatatlan tragédia.
Megrázó részleteket közölt az RTL Híradó a hétfő reggeli szentlőrinci tragédiáról, amelyben életét vesztette egy 17 éves lány. A gyászoló nagymama elmondása szerint unokája
az édesanyjáért kiáltott, mielőtt a mélybe zuhant.
A rendőrség emberölés gyanúja miatt őrizetbe vette a lány 22 éves barátját, aki elismerte, hogy a tragédia előtt mindketten dizájner drogot fogyasztottak és verekedtek. A lány menekülni próbált barátja elől, így zuhant ki a negyedik emeleti erkélyről. Életveszélyes sérüléseket szenvedett, úgy szállították kórházba, de sajnos nem tudták megmenteni, a kórházban életét vesztette.
Édesanyjáért kiáltott a bántalmazott fiatal lány
A lány nagymamája azt mondta, a szomszédok hallották, hogy a lány, mielőtt kizuhant az erkélyről, édesanyját szólongatta:
„Anyu, anyu!”
Hozzátette, úgy hallotta, a lakásban egy elhajlított kést és csavarhúzót is találtak, amelyekkel szerinte a férfi a lányt bántalmazhatta.
A környékbeliek beszámolói szerint a lakásból már korábban is rendszeresen hallatszottak viták, a tragédia reggelén pedig hangos üvöltésre és sikoltozásra figyeltek fel a szomszédok.
Hétfő reggel érkezett a bejelentés, hogy egy 17 éves szentlőrinci lány
kiesett egy negyedik emeleti lakás ablakából.
A mentők gyorsan a helyszínre érkeztek, súlyos, életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba, de nem tudták megmenteni a lány életét. A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése alapján fennáll az emberölés gyanúja, ezért nyomozást indítottak. Kedden pedig
őrizetbe vették a lány barátját.
„A 22 éves férfi és a barátnője korábban is többször összeveszett, ez nemegyszer tettlegességig fajult, a május 18-ai esetnél is üvöltést és sikoltozást hallottak a szomszédok”
– olvasható a rendőrség közleményében. Hozzátették, a lakásban dulakodás nyomait érték tetten. A férfi bántalmazhatta a lányt, aki menekülni akart a lakásból, de barátja útját állta,
ezért inkább a negyedik emeleti erkélyről ugrott ki.
„Előállították, majd kihallgatták a férfit, elmondta, hogy
mindketten kristályt fogyasztottak,
és azt is elismerte, hogy verekedtek, de az emberölést tagadta.
A nyomozók őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását. Emberölés miatt nyomoz ellene a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság”
– közölte a rendőrség.
Kapcsolódó:
Valódi Hírek









