Dől a dominó!

Szűcs Balázs felszentelése után hat éven át dolgozott Szentendrén, amelynek végén, 2006-ban Pro Urbe Emlékérmet kapott a várostól.

Gyermekek sérelmére elkövetett sze∗uális visszaélések miatt

azonban a város rangos elismerésére méltatlanná vált. Ezért Fülöp Zsolt polgármester kezdeményezésére az önkormányzati képviselők

Szűcs Balázs díját egyhangú döntéssel visszavonták

– írta a szentendre.hu.

Nem tűrt tovább Szentendre

„Az áldozatok iránti szolidaritásunk kifejezéseként és a Pro Urbe díj rangjának védelmében erkölcsi kötelességünk volt meghozni a mai döntést, amellyel reményeim szerint a magyarországi közélet tisztulásához is hozzájárulunk”

– nyilatkozta Fülöp Zsolt a szerdai testületi ülést követően. A képviselők egyhangúlag támogatták Fülöp előterjesztését. Korábban ezt kérte tőlük Szűcs egyik áldozata, Pető Attila is.

Szűcs Balázst 2000-ben szentelték pappá, azt követően hat évig Szentendrén szolgált. 2015 augusztusában váltották le II. kerületi plébániájáról, és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem lelkészi tisztségéből is távoznia kellett, miután az egyház belső vizsgálat alá vonta pedofil bűncselekmények elkövetésének gyanújával. Ugyanabban az évben a Piliscsabán működő Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolából is távozott, ahol szintén lelkészként és hittantanárként dolgozott. Az Esztergom-Budapest Főegyházmegye eltiltotta minden papi tevékenységtől és a fiataloktól. Az ügye 2016-ban a Vatikán elé került, ott előbb tíz évre, utóbb végleg felmentették a szolgálat alól.

A Szőlő utcai botrányban is érintett az egykori pap

A Szőlő utcai Budapesti Javítóintézetben 2012-től szolgáló Szűcs bűneiről elsőként Pető számolt be. A pap az immár egy éve letartóztatásban lévő intézményigazgatóval, Juhász Péter Pállal indította el a délutáni órarend részeként az úgynevezett

csendes szoba programot.

Erről a Magyar Narancs az intézetről szóló ismertető alapján azt írta, „a csendes szobás alkalmak kétheti rendszerességgel állnak rendelkezésre a fiúk számára, alkalmanként három csoportban, 40–45 gyermek vesz részt. A részvétel önkéntes, lehetősége van a fiataloknak az elcsendesedésre, imára, beszélgetésre” – írta a hvg.hu.

Kapcsolódó: