Döbbenetes.

Hétfő reggel érkezett a bejelentés, hogy egy 17 éves szentlőrinci lány

kiesett egy negyedik emeleti lakás ablakából és életét vesztette.

A Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése alapján fennáll az emberölés gyanúja, ezért nyomozást indítottak. Kedden pedig

őrizetbe vették a lány barátját.

Kiderült, bántalmazta a lányt, aki menekülni próbált, de a férfi útját állta, ezért ugorhatott ki az ablakon. A büntetett előéletű férfi nem tagadta, hogy drogot is fogyasztottak, de a gyilkosság vádját tagadta. Az ügyben megszólalt az áldozat testvére is és meghökkentő dolgokat mondott.

„Amióta itt volt a húgomnál, folyamatosan bántotta, de nem tudtuk őket szétválasztani, mindig vissza szökött hozzá. Megtudtuk, a tragédia előtti napokban bezárta őt a lakásba úgy, hogy még a kilincset is leszerelte belülről. Közben ütlegelte, intim videókkal zsarolta, kínozta. Több tucat tárgyat, többek között kést és csavarhúzót foglaltak le a véres lakásból a nyomozók. Biztos vagyok benne, hogy eltervezte gyilkosságot, előtte hosszan kínozta szegényt. Vanda segítségért kiabált zuhanás közben, biztos vagyok benne, hogy kidobta őt”

mondta a Blikknek József, Vanda testvére. Hozzátette, L. Richárd szűk családjában két ember is ült már gyilkosságért börtönben, az unokatestvére pedig nemrég a csecsemőjével végzett.

Édesanyjáért kiáltott a lány a halála előtt

A lány nagymamája azt mondta, a szomszédok hallották, hogy a lány, mielőtt kizuhant az erkélyről, édesanyját szólongatta:

„Anyu, anyu!”

Hozzátette, úgy hallotta, a lakásban egy elhajlított kést és csavarhúzót is találtak, amelyekkel szerinte a férfi a lányt bántalmazhatta.

A környékbeliek beszámolói szerint a lakásból már korábban is rendszeresen hallatszottak viták, a tragédia reggelén pedig hangos üvöltésre és sikoltozásra figyeltek fel a szomszédok.

(A kiemelt kép illusztráció) (Nyugati Fény nyomán)